Korekcja zmarszczek

Korekcja zmarszczek

Gdy skóra zaczyna się starzeć jako jeden z pierwszych objawów pojawiają się zmarszczki. Przyczynami ich powstawania są między innymi uwarunkowania genetyczne, naturalne ubytki kolagenu i elastyny, które pojawiają się wraz z wiekiem oraz wpływ czynników zewnętrznych, takich  jak między innymi promieniowanie słoneczne.

Toksyna botulinowa (botox) – czym jest i do czego służy?

Botox, inaczej nazwany toksyną botulinową, podany miejscowo działa  hamująco na  wydzielanie neuroprzekaźnika, co w w efekcie powoduje zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.
Przez to działanie botox wygładza i usuwa zmarszczki mimiczne. Powoduje czasowe osłabienie mięśni twarzy poddanych zabiegowi. Twarz po zabiegu wygląda na zrelaksowaną, uzyskuje zdrowy i promienny wygląd.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz cienką igłą wstrzykuje toksynę botulinową (botoks) Typu A w odpowiednie miejsca, wybrane zależnie od oczekiwanego efektu. Podany preparat czasowo osłabia przewodnictwo nerwowo-mięśniowe odpowiedzialne za skurcz mięśni na okres 4-6 miesięcy.

Ile czasu trwa zabieg?

Od 30 minut do 60 minut.

Efekty zabiegu

Rezultaty wygładzania zmarszczek widoczne są po około 7 dniach a efekty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Po zabiegu można od razu wrócić do swoich zajęć.

Wskazania

– zmarszczki mimiczne (tzw. kurze łapki wokół oczu);
– zmarszczki palacza (wokół ust);
– zmarszczki na czole;
– lwia zmarszczka (bruzda pomiędzy brwiami);
– opadające powieki i kąciki ust.

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią
– stosowanie niektórych antybiotyków i leków przeciwzakrzepowych
– choroba w trakcie zabiegu
– niektóre choroby neurologiczne
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– brak konsultacji zabiegu z lekarzem

powrót